eVerything i'zZ heRe
 
HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 REAL MADRIDI FITON SUPERKUPĖN E SPANJĖS

Go down 
AuthorMessage
TiTaN.'
Admin
TiTaN.'

Posts : 65
Join date : 2008-08-27
Age : 23
Location : Peja-Kosovo

PostSubject: REAL MADRIDI FITON SUPERKUPĖN E SPANJĖS   Thu Aug 28, 2008 5:42 pmSkuadra mbretėrore e Spanjės, Real Madrid, e ka fituar titullin e parė nė kėtė edicion, ende pa filluar mirė edicioni i ri. Mbretėrit tė cilėt nė ndeshjen e parė tė superkuės ishin mposhtur nga Valencia me rezultat 3 me 2, nė Santiago Brenabeu kanė shėnuar fitore me rezultat 4 me 2, edhe pse kanė luajtur me 2 futbollistė mė pak. David Silva nė minutėn e 32-tė, kaloi Valencian nė epėrsi. 7 minuta mė vonė, Rafael van der Vaart u pėrjashtua nga loja me karton tė kuq, ndėrsa nė minutėn e 59-tė, Ruud van Nistelrooy barazoi nė 1 me 1 nga pika e bardhė. Van Nistelrooy 15 minuta mė vonė u pėrjashtua nga loja pas kėsaj ndėryrje tė ashpėr. Mirėpo, madrilenėt arritėn tė shėnojnė edhe 3 gola tė tjerė, me gjithė faktin se ishin me 2 futbollistė mė pakė. Sė pari Sergio Ramos shėnoi nė minutėn e 77-tė, ndėrsa Higuain nė minutėn e 88-tė ia siguroi Realit superkupėn e Spanjės.
Back to top Go down
View user profile
 
REAL MADRIDI FITON SUPERKUPĖN E SPANJĖS
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» barbarians games (real life not br)
» Who do your favorite Naruto characters remind you of? Fictional or Real life
» The International Space Station (IT'S REAL!)
» Real Car Models Hungary
» Never running from a real fight?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KHT Forum :: Lajme tė ndryshme dhe sport :: Sport-
Jump to: