eVerything i'zZ heRe
 
HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 INTERI FITON SUPERKUPĖN E ITALISĖ

Go down 
AuthorMessage
aNgeL oF HeLL
Admin
aNgeL oF HeLL

Posts : 55
Join date : 2008-08-27

PostSubject: INTERI FITON SUPERKUPĖN E ITALISĖ   Thu Aug 28, 2008 4:31 pmKampioni i Italisė, Interi, e ka fituar edhe superkupėn e Italisė, pasi nė finale ka mposhtur fituesen e kupės, Romėn, pas penalltive me rezultat 6 me 5. Ndeshja pas 90 minutave pėrfundoi baras 2 me 2, ndėrsa nė vazhdime tė dy skuadrat nuk arritėn tė shėnojnė. Nė minutėn e 19-tė, Muntari kaloi Interin nė epėrsi, mirėpo Daniele De Rosi me kėtė gol tė shėnuar nė minutėn e 60-tė barazoi nė 1 me 1. Interi edhe njė herė kaloi nė epėrsi nė minutėn e 83-tė, me golin e Balotelit dhe u mendua se do ta siguroi superkupėn, mirėpo Vuqiniq nė sekondėn e fundit shėnoi pėr ta barazuar rezultatin nė 2 me 2. Nė penallti sė pari dėshtoi Stankoviq, mirėpo edhe kapiteni i Romės, Francesko Toti, dėshtoi, ndėrsa penalltinė vendimtare e shėnoi kapiteni legjendar i Interit, Javier Zanetti.
Back to top Go down
View user profile http://kht-forum.darkbb.com
 
INTERI FITON SUPERKUPĖN E ITALISĖ
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KHT Forum :: Lajme tė ndryshme dhe sport :: Sport-
Jump to: