eVerything i'zZ heRe
 
HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 U.S OPEN: TOP TENISTĖT BOTĖROR VAZHDOJNĖ PĖRGATITJET

Go down 
AuthorMessage
aNgeL oF HeLL
Admin
aNgeL oF HeLL

Posts : 55
Join date : 2008-08-27

PostSubject: U.S OPEN: TOP TENISTĖT BOTĖROR VAZHDOJNĖ PĖRGATITJET   Thu Aug 28, 2008 4:29 pm

Tifozėt e tenisit nė US Open patėn rastin qė tė jenė afėr yjeve tė cilėt i pėlqejnė, derisa ata ishin duke ushtruar nė qendrėn e tenisit nė New York, pas ditės sė parė tė grend sllem turneut US Open, i cili ėshtė grend sllem turneu i 4-t dhe i fundit pėr sivjet. Lideri i ri i ranglistės sė pėrgjithshme, Rafael Nadal, ishte i pranishėm nė ushtrime, ndėrsa aty ishte edhe bartėsja e dytė nė US Open, Jelena Jankoviq. Motrat Williams stėrvitjet i kryenin sė bashku nė prani tė njė numri tė madh tė shikuesve. Kampionia e Wimbledonit Venus Williams dhe nėn-kampionia Serena, nė US Open, mund tė luajnė kundėr njėra-tjetrės nė ēerekfinale. Nadal u paraqit nė stėrvitje pas fitores sė vėshtirė qė e arriti kundėr gjermanit Bjorn Phau, i cili aktualisht mban vendin e 136-tė nė ranglistė. Ish-numri njė nė botė, Roger Federer, gjithashtu kryente pėrgatitjet pėr duelet e vėshtira qė e presin nė vazhdim tė turneut. “Roger si duket nuk ėshtė nė formėn e duhur aktualisht dhe po tė shikosh realisht, Nadal ėshtė favorit”, ka deklaruar njė tifoz amerikan. Tenisti zviceran Federer tani pasi ka humbur vendin e parė synon ta rikthejė atė, ndėrsa nė luftė pėr titull ėshtė edhe Novak Djokoviq, i cili pas triumfit nė Australian Open, kėrkon grend sllem turneun e dytė kėtė vit. Nėse Federer mbyll vitin pa titull nė US Open, atėherė ai pėr herė tė parė pas vitit 2002 do tė mbetet pa ndonjė grend sllem titull.
Back to top Go down
View user profile http://kht-forum.darkbb.com
 
U.S OPEN: TOP TENISTĖT BOTĖROR VAZHDOJNĖ PĖRGATITJET
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Camelia flowers fail to open
» Open Source characters
» One Open Mod Position
» Open Top Mittens
» ST70 and Speakers

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KHT Forum :: Lajme tė ndryshme dhe sport :: Sport-
Jump to: