eVerything i'zZ heRe
 
HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 U.S OPEN: RAFAEL NADAL PA PROBLEME DEPĖRTON NĖ RRETHIN E DYTĖ

Go down 
AuthorMessage
aNgeL oF HeLL
Admin
aNgeL oF HeLL

Posts : 55
Join date : 2008-08-27

PostSubject: U.S OPEN: RAFAEL NADAL PA PROBLEME DEPĖRTON NĖ RRETHIN E DYTĖ   Thu Aug 28, 2008 4:28 pmTenisti numėr 1 nė botė, spanjolli Rafael Nadal, pėr herė tė parė nė karrierė nė US Open ka ardhur si bartės numėr 1, ndėrsa nė rrethin e parė tė garave ka shėnuar fitore kundėr gjermanit Bjorn Phau pas 3 seteve lojė me rezultat 7:6, 6:3 dhe 7:6. Kjo pėrballje ndėrmjet Nadalit dhe Phaus, i cili nė US Open erdhi pas kualifikimeve, ishte mjaft e fortė edhe pse nuk ishte pritur njė rivalitet kaq i madh i tenistit tė panjohur gjerman. Nadal setin e parė e fitoi vetėm pas taj-brejkut, ndėrsa nė atė tė dytin ishte paksa mė bindės duke fituar me rezultat 6:3. Edhe nė setin e 3-tė, Nadal pėrsėri hasi nė rezistencė tė fortė, mirėpo sėrish nė taj-brejk ishte mė i pėrqendruar dhe e arriti kėtė fitore pėr tė depėrtuar nė rrethin e dytė. Para duelit ndėrmjet Jelena Jankoviqit dhe Coco Vandeėeghes, nė terrenin e “Arthur Ashe Stadium”, u prezantuan 24 kampionėt e fundit tė grend sllem turneut US Open prej vitit 1968. Nė mesin e tyre natyrisht se ishin edhe Rod Laver, Virginia Ėade, Maria Sharapova, Martina Navratilova, John McEnroe e Roger Federer. Tenistja serbe Jelena Jankvoviq nuk pati telashe kundėr tenistes sė panjohur amerikane Coco Vandeėeghe, tė cilėn e mposhti pas 2 seteve lojė me rezultat 6:3 dhe 6:1. Nė rrethin e dytė, Jankoviq do tė takohet me suedezen Sofia Arvidssonin. Gjithashtu nė rrethin e dytė ka depėrtuar edhe tenistja ruse, Elena Dementieva, e cila me 2:0 nė sete ka mposhtur Akgul Amanmuradovan nga Uzbekistani. Dementieva edhe nė setin e parė edhe nė tė dytin pati mjaft probleme nė lojėn e saj, mirėpo nė fund megjithatė ia doli tė triumfojė.
Back to top Go down
View user profile http://kht-forum.darkbb.com
 
U.S OPEN: RAFAEL NADAL PA PROBLEME DEPĖRTON NĖ RRETHIN E DYTĖ
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Camelia flowers fail to open
» Other stones of Rafael Monje Garcia (Spanish Collector)
» Open Source characters
» One Open Mod Position
» Open Top Mittens

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KHT Forum :: Lajme tė ndryshme dhe sport :: Sport-
Jump to: