eVerything i'zZ heRe
 
HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 USAIN BOLT: “DĖSHIROJ TĖ STĖRVITEM TE REAL MADRIDI”

Go down 
AuthorMessage
aNgeL oF HeLL
Admin
aNgeL oF HeLL

Posts : 55
Join date : 2008-08-27

PostSubject: USAIN BOLT: “DĖSHIROJ TĖ STĖRVITEM TE REAL MADRIDI”   Thu Aug 28, 2008 4:23 pmPas thyerjes se rekordeve botėrore ne disiplinėn 100 dhe 200 m sprint gjatė lojėrave olimpike Pekini 2008, sprinteri Xhamajkės Usain Bolt tani po ėndėrron pėr njė tjetėr sfidė, duke provuar veten ne futboll edhe atė duke ushtruar sė bashku me ekipen e Real Madrid. Ne njė intervistė pėr “Marcan”, njeriu mė i shpejtė nė botė, Usain Bolt, i cili fitoi 3 medalje te arta nė Pekin, jo qė vetėm e ka proklamuar simpatinė tij per Real Madridin, por ka bėrė tė ditur se i adhuron lojtarėt si Ruud van Nistelroj dhe Raul. Ai gjithashtu ka deklaruar se ėndėrron tė stėrvitet sė bashku me yjet e Real Madridit gjatė kėtij edicioni. “shpresoj se ata do tė mė lejojnė tė stėrvitem njė ditė me ta. Jam duke e thėnė nė mėnyrėn mė serioze” theksoj Bolt. Gjithashtu Usain Bolt ka deklaruar se i mbėshtet edhe sportistet e tjerė duke pėrfshirė tenistėt Rogjer Federer dhe Rafael Nadal e po ashtu edhe ēiklistet, Carlos Sastre dhe Alberto Contador. Se bashku me notuesin amerikan, Michael Phelps, Bolt ka qenė ikona e Lojėrave Olimpike PEKINI 2008 duke fituar medaljet e arta nė vrapim 100, 200 dhe 4x100m dhe duke i thyer nė secilėn nga kėto disiplina rekordet botėrore, pėr tė hyrė nė histori.
Back to top Go down
View user profile http://kht-forum.darkbb.com
 
USAIN BOLT: “DĖSHIROJ TĖ STĖRVITEM TE REAL MADRIDI”
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Broken Manifold Bolt - Don't Try This At Home!
» I broke an effing bolt!
» 8.5 10 Bolt Housing
» the Bolt and Sarada ship
» steam pipe, bolts & washers

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KHT Forum :: Lajme tė ndryshme dhe sport :: Sport-
Jump to: