eVerything i'zZ heRe
 
HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 LONDRA DO TĖ JETĖ E GATSHME PĖR SFIDAT E ARDHSHME

Go down 
AuthorMessage
TiTaN.'
Admin
TiTaN.'

Posts : 65
Join date : 2008-08-27
Age : 23
Location : Peja-Kosovo

PostSubject: LONDRA DO TĖ JETĖ E GATSHME PĖR SFIDAT E ARDHSHME   Fri Aug 29, 2008 5:21 pmShtėpia e Londrės nė Pekin ka organizuar njė aheng tė dielėn mbrėma pas mbylljes sė lojėrave olimpike Pekini 2008, derisa e tėrė bota tani sytė i ka kthyer kah Londra, ku pas 4 vjetėsh do tė organizohen lojėrat e 30-ta olimpike. Britanikėt kanė 4 vjet kohė, mirėpo tė gjithė janė tė bindur se akrepat do tė ecin shumė mė shpejt se sa mendojnė tė tjerėt. Nė ceremoninė e mbylljes sė lojėrave olimpike nė Pekin, anglezėt u pėrfaqėsuan nga ylli i futbollit David Beckham si dhe kitaristi i Led Zeppelin, Jimmy Page. “Nė pekin fituam 19 medalje tė arta dhe kjo i ka motivuar shumė fėmijėt tė cilėt tani kanė filluar tė mendojnė tė marrin pjesė nė ēiklizėm apo ndonjė sport tjetėr”, ka deklaruar Beckham, i cili nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė e paraqitjes sė pėrfaqėsueses angleze nė futboll gjatė lojėrave olimpike tė vitit 2012. “Mendoj se kemi paraqitur sado pak kulturėn britanike. Ne ishim pjesė e kėtij ceremoniali, ishim pėr tė festuar dhe pikėrisht atė e bėmė”, ka thėnė kitaristi Jimmy Page. Gjithashtu tė pranishėm nė kėtė aheng ishin edhe kryeministri britanik Gordon Brown dhe kryebashkiaku i Londrės, Boris Johnson. “Ju them kinezėve dhe i them tėrė botės, pingpongu ėshtė duke ardhur nė shtėpi”, ka deklaruar nė humor Johnson. Organizatorėt janė tė bindur se do t’ia dalin tė organizojnė olimpiadėn edhe mė mirė se kinezėt.
Back to top Go down
View user profile
 
LONDRA DO TĖ JETĖ E GATSHME PĖR SFIDAT E ARDHSHME
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KHT Forum :: Lajme tė ndryshme dhe sport :: Sport-
Jump to: